Lengyelországban azt kérik az emberektől, hogy készüljenek fel három napra elegendő élelmiszerrel - ÍME a részletek

Lengyelországban azt kérik az emberektől, hogy készüljenek fel három napra elegendő élelmiszerrel - ÍME a részletek

A lengyel kormány új védelmi stratégiát dolgozott ki, amely természeti katasztrófa vagy háború esetén lépne életbe. A terv több ezer önkéntes és rendvédelmi dolgozó bevonásával biztosítaná a lakosság biztonságát, miközben az állampolgárok önellátásra kényszerülnének. A belügy helyettes vezetője szerint az állampolgároknak legalább három napig kellene kibírniuk a saját maguk által biztosított élelmiszerekkel, vízzel, illetve gyógyszerekkel.
A lengyel kormány új védelmi stratégiája komoly felkészültséget igényel az állampolgároktól, akiknek legalább három napig kellene kibírniuk saját készleteikből. A terv szerint a lakosságnak élelmiszerrel, vízzel és gyógyszerekkel kell felkészülnie, hogy átvészelje a válsághelyzetet. A stratégia Svédországban már bizonyított, ahol az állampolgárok többsége pozitívan értékelte a hasonló intézkedéseket.
A lengyel Belügyi és Közigazgatási Minisztérium helyettes vezetője, Wieslaw Lesniakiewicz hangsúlyozta, hogy az állam nem tudja teljes mértékben pótolni az állampolgárok önálló cselekvését válsághelyzetben. „Válsághelyzetben az állam nem pótolja magának az állampolgárnak a tetteit, ezért készüljünk fel arra, hogy az állam segítsége nélkül kell túlélnünk legalább három napot” – mondta Lesniakiewicz. A lakosság számára biztosítandó segélyek között szerepel a víz, gyógyszerek, élelmiszer-ellátás és transzformátorok – számolt be a Business Insider.
A polgárok védelme

A politikus úgy látja, Lengyelországban a polgárok védelme jól szervezett, hiszen 16 ezer önkéntes tűzoltó és 5000 rendvédelmi dolgozó garantálja a biztonságot. Lesniakiewicz kiemelte, hogy a Kormányzati Stratégiai Tartalék Ügynökség teljes stratégiáját újjáépítették, hogy az állampolgárok biztonsága ne kerüljön veszélybe természeti katasztrófa vagy háború esetén. Az ügynökség feladata lesz a segítségnyújtás, amelyben az önkormányzatok is fontos szerepet kapnak.

A svéd modell alkalmazása Lengyelországban is pozitív fogadtatásra talált, hiszen Svédországban az állampolgárok 90 százaléka vélekedett pozitívan a hasonló stratégiáról. Lesniakiewicz hangsúlyozta, hogy a polgároknak is ki kell venniük a maguk részét a védekezésben, mivel a segítség nem biztos, hogy hamar megérkezik.

ddddddddddddd
Újabb Régebbi

Kapcsolatfelvételi űrlap